Misja projektu Akademii Piłkarskiej 2012 PDF Drukuj Email

1. Projekt Akademii Piłkarskiej 2012 skierowany jest do dzieci w wieku  już od 5 roku życia.

2. Zajęcia prowadzi w małych grupach 2 trenerów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia, doświadczenie i wiedzę na temat rozwoju dziecka w tak wczesnym wieku.

3. Proces szkoleniowy prowadzony jest w urozmaicony sposób. Różnorodność przyrządów sportowych i nowoczesne technologie sprawiają, że dla młodych adeptów futbol staje się radością i pasją.

4. Kształtujemy u dzieci przeświadczenie, iż sukcesem jest nie tylko dobry wynik w zawodach ale przede wszystkim poprawa umiejętności, sprawności i podniesienie poczucia własnej wartości.

5. Obejmujemy przemyślanym i kompleksowym programem edukacji piłkarskiej, poprzez indywidualne podejście do dzieci jako jednostek, które udoskonalają umiejętności piłkarskie:

a) mającym na celu wszechstronny rozwój sprawności ruchowej, zdolności motorycznych oraz opanowanie elementarnej techniki piłkarskiej,

b) pobudzanie dzieci do ruchu i zabawy celem prawidłowego rozwoju fizycznego, mentalnego, emocjonalnego i społecznego,

c) uczenie od najmłodszych lat ofensywnego futbolu z zasadami zespołowości i fair – play,

d) rozwijanie wiedzy teoretycznej dzieci od pierwszych lat szkolenia,

e) w kolejnych latach szkolenia oprócz zajęć z zakresu piłki nożnej udzielanie korepetycji z języka angielskiego i włoskiego, najczęściej używanych zwrotów na boiskach całej Europy,

f) organizowanie wyjazdów na turnieje oraz obozy sportowe w kraju i za granicą,

g) przygotowanie dzieci do gry w piłkę nożną w zespołach „trzyosobowych” 6-7 lat bez bramkarzy na mobilnych boiskach, okresowe turnieje (pikniki) pomiędzy zespołami naszej Akademii lub w ramach wymiany partnerskiej,

h) przygotowanie do gry w zespołach 4 + bramkarz oraz  5 + bramkarz.  W wieku7-8 lat chłopcy biorą udział w turniejach DEICHMANN , "Z Podwórka na stadion"-w kategorii U-8 oraz innych wcześniej zaplanowanych (oceniamy poziom indywidualnych umiejętności naszych zawodników, natomiast wyłączamy tablicę wyników,

a stresogenną rywalizację odkładając na późniejsze lata).

i) przygotowanie do gry w zespołach  6+bramkarz. W wieku 9-11 lat  udział w lidze "orlików" OZPN ,   „ Z Podwórka na stadion” w kategorii U-10  a także innych wcześniej zaplanowanych ( w dalszym ciągu przede wszystkim oceniamy indywidualne i zespołowe postępy w szkoleniu naszych zawodników, natomiast  grając z " mentalnością zwycięzców" warunkujemy sobie  przechodzenie w ww. turniejach, na coraz wyższy poziom rozgrywkowy i również dzięki temu może nastąpić duży progres umiejętności zarówno indywidualnych jak i zespołowych naszych młodych piłkarzy.

j) w kolejnych etapach szkolenie prowadzone jest w kategorii Młodzik, Trampkarz  aż do wieku  juniora młodszego.

h) następnym etapem w karierze naszych wychowanków po ukończeniu 16 lat, będą testy w klubach ligowych. Po pomyślnym zakończeniu testów i trójstronnych  ustaleniach (Klub  zainteresowany, Rodzice i Zarząd Naszej Akademii) wypożyczenie lub transfer definitywny zgodnie z przepisami PZPN. Równolegle będziemy uczestniczyć jako Akademia Piłkarska 2012, w rozgrywkach juniora starszego. Natomiast po ukończeniu wieku juniora starszego, zapewniamy każdemu  naszemu wychowankowi, ulokowanie w zespołach seniorów, zgodnie z jego potencjałem sportowym.

6. Zajęcia mają dostarczać prawdziwej radości z uprawiania piłki, poprzez różnorodność zabaw z piłkami, ponieważ tylko dzięki fascynacji piłką nożną można rozwijać indywidualne możliwości.

7. Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości.

8. Każda grupa szkolona jest wg tego samego modelu szkolenia. Zajęcia okresowo są rejestrowane na DVD celem porównania efektów szkoleniowych w przyszłości.

9. Dzięki działalności AP 2012 możliwe staje się wyszukiwanie talentów piłkarskich i pokierowanie ich dalszą przygodą z piłką.

10. Akademia realizuje program treningów doszkalających dla dzieci i młodzieży z innych klubów oraz reprezentantów MZPN i PZPN a także dla dzieci z zagranicy przebywających w naszym regionie na wypoczynku – zapewniamy komunikację w języku angielskim, włoskim , hiszpańskim oraz portugalskim.

 

Copyright © AP 2012 - Wykonanie Nsinfo Design